Вечность воплощёная в камне

Особливості крою та пошиття одягу для покійних

У народі шити одяг для покійного прийнято з «робочого» матеріалу, тобто щільного, зазвичай білого кольору, і строгого крою. На одязі не повинно бути ніяких ошатних вишитих або пришитих прикрас, але, це не відноситься до прикрас національної символіки. Також не використовується біжутерія. Люди похилого віку, які свідомо готуються до смерті, підбирають свій гардероб для ритуалу поховання самостійно.

Коли смерть настає раптово, несподівано для родичів, і немає заздалегідь підготовленої для ритуалу поховання одягу, то рідним покійного доводиться дізнаватися розміри для пошиття або купівлі костюма. Тому можна зняти мірки самостійно або запросити швачку.

Купуючи одяг для покійного, потрібно враховувати кілька основних правил – це наявність обов’язкових предметів одягу, аксесуарів щоденного туалету і дотримання строгості в крої одягу. Традиційно для чоловіки купують труси, шкарпетки, майку, сорочку, костюм, краватка (в тому випадку, якщо покійний її носив за життя) і взуття. Всі атрибути одягу для покійного повинні бути новими, ще ні ким, і навіть самим померлим, ні разу не ношені. Також в труні покійного розміщають носовичок, мило, рушник, одноразову бритву, одеколон і зубні протези.

Покійній купують такий набір: труси, нічна сорочка, панчохи, хустку на голову, носовичок, взуття, і предмет верхнього одягу, яким слугуватиме халат, сукня або костюм строгого крою, з довгим рукавом і нижче колін. Також як і чоловікові, жінці вибирають мило, одеколон, зубні протези і рушник.

Якщо проводиться поховання молодих, незаміжніх дівчат або неодружених хлопців, то правила вибору одягу дещо змінюються. На покійну надягають весільне плаття, а на похорон купують коровай. Хлопця, відповідно, одягають у святковий костюм.