Вечность воплощёная в камне

Поховальною службою міста Дніпро зацікавилася прокуратура

У Дніпрі ритуальний скандал. Цього літа на баланс комунальної похоронної служби передали більшість міських кладовищ. Ховати померлих без її дозволу тепер заборонено. Людей зобов’язують замовляти всі похоронні послуги саме в цій структурі. Справою зацікавилися прокуратура і антимонопольний комітет.

23 Серпня Ірина ховала сина. Всі необхідні документи на поховання отримала, церемонію похорону сплатила в одній з приватних фірм. Але коли процесія підходила до цвинтаря, ворота перед ними зачинили.

Ірина Малишева, мешканка міста Дніпро:

– З нас вимагали 7 тисяч. – Чим аргументували? – Ну, за місце, за землю.

Співробітники кладовища розповідають: цього літа його передали на баланс комунальної ритуальної служби, яка забороняє тепер ховати тут людей, якщо ритуальні послуги надають приватні фірми.

Михайло Ткачук, працівник кладовища «Ігренське»:

– Механічна копка у них 700 гривень, плюс катафалк, всі навороти. Вся атрибутика, всі вінки у них повинні бути куплені. Якщо щось не так, як вони сказали, вони не пускають!

Приватним ритуальним агентствам теж висунули умову: десять відсотків від суми надання послуги. При цьому, кажуть приватники, транспорту на перевезення покійних у комунального підприємства не вистачає. І тіла на кладовищі часом доставляють ось так.

Олександр Ратнер, заступник директора комерційної ритуальної служби:

– Вони звертаються до маршрутників, знімають їх з маршруту, платять їм гроші, маршрутчик виконує свої зобов’язання, везуть небіжчика на кладовища, а після виконання цієї процедури вони назад повертаються на маршрут. З точки зору санітарно-епідеміологічних норм це порушення.

З’ясувати, чи так це насправді, в комунальному підприємстві не вдалося. Відповісти на наші запитання там відмовилися.

Роботою комунальної ритуальної служби вже зацікавилися: прокуратура та антимонопольний комітет. Ці структури угледіли одразу кілька порушень.

Наталія Кучугура, глава Дніпровського обласного відділення Антимонопольного комітету України:

– Кожен суб’єкт господарювання, який працює на ринку ритуальних послуг, повинен комунальному підприємству відраховувати 10 відсотків від надання послуг, на наш погляд – це є порушення.

Володимир Маслій, старший помічник прокурора міста Дніпро:

– Не виконавчим органом встановлюються ціни на поховальні послуги, а саме комунальним підприємством. Це є порушення.

З вимогою визнати ці положення незаконними, прокуратура вже звернулася до суду. Щоправда, городяни суддівського вердикту чекати не стали.

Наталя Грищенко, кореспондент:

– Щоб боротися з монополістом ритуальних послуг, люди вийшли на мітинг. Їх мета домогтися скасування високих тарифів на поховання.